LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Koreańska firma POSCO International wybuduje w Polsce swoją pierwszą fabrykę, w której będą produkowane komponenty do samochodów elektrycznych.

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” rozpoczęła się budowa nowoczesnej fabryki koreańskiej firmy POSCO International.

Urbanity

Rusza budowa pierwszej w Polsce fabryki koreańskiej firmy z sektora motoryzacyjnego

Inwestycja w Brzegu będzie pierwszą fabryką w Polsce koreańskiej firmy POSCO International. W nowym zakładzie produkcyjno-magazynowym o powierzchni zabudowy ponad 21000 metrów kwadratowych będą produkowane komponenty do samochodów elektrycznych. Z technologii POSCO International korzysta większość pojazdów elektrycznych produkowanych przez światowych producentów (m.in. Hyundai Motor Co. oraz Kia Corp).

Przygotowanie pod budowę inwestycji, która powstanie na działce o powierzchni 10 ha, wymaga m.in. głębokich do 9 metrów wykopów i specjalnych fundamentów pod maszyny precyzyjne. Generalnym wykonawcą jest Dekpol Budownictwo.

Warto dodać, że pierwsze zamówienie na produkcję rdzeni silników napędowych złożyła już firma Hyundai-Kia Motors. Będą one stosowane w samochodach elektrycznych produkowanych lokalnie w Europie. Rozpoczęcie produkcji masowej zaplanowano na drugą połowę 2025 roku, począwszy od produkcji 1,03 miliona sztuk.

Żródło: urbanity.pl