TEK.day Gdańsk 2024 – czym nas tym razem zaskoczy?
Organizatorzy targów elektronicznych TEK.day zapewniają, że tegoroczna edycja w Gdańsku, która odbędzie się 26 września, nie będzie podobna do ubiegłorocznej i zdecydowanie wyróżni się wśród tego rodzaju wydarzeń w Polsce.
Przestronna hala targowa
Przede wszystkim zmienione zostało miejsce przeznaczone na stoiska w formule table-top. Zamiast zbyt ciasnego centrum konferencyjnego, przeznaczona do tego celu jest przestronna hala targowa. Dzięki temu będzie więcej przestrzeni na prezentację produktów i swobodne przejścia dla odwiedzających. Oprócz tego wygospodarowana zostanie strefa na rozmowy biznesowe z wystarczającą ilością ekspresów do kawy. Wszystkich gości z pewnością zaskoczy znacznie większa ilość wystawców. W tym roku będzie ich ponad 200.
Część wystawców znana jest już z poprzednich edycji TEK.day. Pojawi się jednak wiele nowych. Jak co roku organizator zaprasza do współpracy dystrybutora komponentów. W zbliżającej się edycji partnerem jednodniowych targów jest Rutronik. Przyciągnie on na wydarzenie kilka firm, które jeszcze w Polsce nie widzieliśmy.
Innym czynnikiem jest dostępna polityka cenowa wobec wystawców. Dzięki temu stanowią oni mieszankę zarówno największych, międzynarodowych firm, jak i mniejszych graczy, którzy mogą stać się cennymi partnerami. Konsekwentnie realizowanym celem jest – według organizatorów – zaoferowanie odwiedzającym możliwie szerokiego wyboru potencjalnych partnerów tak, aby w jeden dzień byli w stanie rozwiązać wyzwania, związane z budową niezawodnego łańcucha dostaw w przemyśle elektronicznym.
Zrobi się międzynarodowo
W przeddzień TEK.day Gdańsk 2024, zostanie zorganizowana konferencja sygnowana przez międzynarodową organizację, IPC Day EMS Gdańsk. Będzie to spotkanie osób reprezentujących kluczowe firmy EMS z całej Europy, które będą obecne na targach.
Gościem specjalnym jest Dieter Weiss, prowadzący najbardziej rozpoznawalną i szanowaną firmę analityczną w europejskiej branży EMS: in4ma, która współpracuje z europejskimi strukturami IPC. Przedstawi on najnowsze dane z europejskiego przemysłu EMS. Jak zapewniają organizatorzy, spotkanie z Dieterem to nie wykład, tylko przeżycie, czyli ogromna ilość ważnych informacji, podana ze sporą dozą humoru. Inni prelegenci również przygotowali inspirujące wykłady.
Raport o przemyśle półprzewodnikowym w Polsce
Nowym punktem TEK.day Gdańsk 2024 będzie prezentacja raportu „Dorobek i perspektywy rozwoju przemysłu półprzewodnikowego w Polsce”. Jak twierdzą organizatorzy, ubiegłoroczna zapowiedź nowej inwestycji Intela w Miękini to chyba najważniejsza w ostatnich latach zmiana, która pozwoli na rozwój nieomal zupełnie nowej w Polsce branży produkcji półprzewodników. Raport na ten temat został stworzony razem z patronami targów – Invest in Pomerania oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Będzie zaprezentowany wraz z innowacyjną ofertą wsparcia finansowego firm. Towarzyszyć mu będzie również panel dyskusyjny.
Na gdańską edycję targów organizator zaprasza wszystkich profesjonalnie związanych z przemysłem elektronicznym. Wstęp jest wolny, a lunch i kawa gratis.