LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Prezes AIUT Marek Gabryś zaproszony do grona ekspertów „AI Smart Manufacturing Forum” na targach Automation Taipei 2024

Międzynarodowe doroczne targi Automation Taipei 2024 na Tajwanie to ważna okazja do zacieśniania relacji biznesowych między polskim i tajwańskim sektorem przemysłowym. Na wydarzeniu obecna będzie firma AIUT, wspólnie z Forum Automatyki i Robotyki Polskiej. Prezes Marek Gabryś został zaproszony do międzynarodowego grona ekspertów konferencji „2024 AI Smart Manufacturing Forum”. Przedstawi możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w zarządzaniu procesami logistycznymi i produkcyjnymi. Wygłosi wykład pt. „Jak algorytmy AI optymalizują procesy intralogistyczne w fabrykach – na przykładzie systemu Qursor”, stanowiącego część autonomicznego rozwiązania AIUT AFORMIC.

Źródło: AIUT

Targi przemysłowe Automation Taipei 2024 (21-24 sierpnia br.) są częścią bloku wystawienniczego Intelligent Asia 2024. Wydarzenia te co roku gromadzą producentów krajowego i światowego rynku robotyki i automatyki, przedstawicieli świata nauki, ekspertów, inwestorów i finansistów. Automation Taipei odbywa się z sukcesem od 1987 roku. Targi są uznaną platformą wymiany rozwiązań, wiedzy i doświadczeń, która umożliwia krajowym i zagranicznym wystawcom prezentowanie swoich produktów i usług z obszaru automatyki oraz zapoznanie się z najnowszymi urządzeniami i technologiami wspierającymi automatyzację procesów przemysłowych. Wraz z odbywającymi się równolegle „Taiwan Automation Intelligence and Robot Show”, uznawane są za najbardziej prestiżowe wystawy przemysłowe w Azji.

Sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja, to główne obszary, na których skupi się uwaga odwiedzających tajwańskie targi. Oprócz strefy wystawienniczej organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących, podczas których będzie można posłuchać o wdrożeniach nowych technologii.

Podczas Automation Taipei 2024 firma AIUT zaprezentuje potencjał polskiego sektora dostawców automatyki & robotyki.

Z uwagą obserwujemy rynek azjatycki, gdzie AIUT od lat umacnia swoje struktury, na czele z oddziałem w Chinach. Cieszymy się, że w tym roku będziemy obecni na kilku wydarzeniach na Tajwanie, które uznawane są za najbardziej cenione wystawy przemysłowe w Azji. Pragniemy budować silne partnerstwo pomiędzy polskim i tajwańskim sektorem przemysłowym i pokazać inwestorom, że mają w nas silnego partnera technologicznego, który nie tylko potrafi zautomatyzować dowolny proces przemysłowy, zbudować fabrykę, zaprojektować i wdrożyć innowacyjne rozwiązanie, ale również wesprzeć proces tworzenia samego produktu i zapewnić szybkie wprowadzenie nowego rozwiązania na rynek, co dla sektora elektroniki jest obecnie kluczowe – mówi Marek Gabryś, który jest również współzałożycielem i członkiem Rady Nadzorczej Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

Źródło: AIUT

Sztuczna inteligencja (AI), rozwiązania chmurowe i robotyka to technologie, które w ostatnich latach kierunkują rozwój sektora przemysłowego.

Rola sztucznej inteligencji w rozwiązaniach intralogistycznych opartych na autonomicznych robotach mobilnych, jest kluczowa dla utrzymania niezakłóconej pracy produkcji. System intralogistyczny bazujący na AMR/AGV, który wykorzystuje algorytmy AI i uczenia maszynowego, ma zdolność przetwarzania ogromnych ilości danych z różnych źródeł w czasie rzeczywistym i optymalizowania decyzji w zakresie dostaw produkcyjnych bez udziału człowieka. Nasza technologia pomaga w obniżeniu kosztów przy jednoczesnym utrzymaniu lub przekroczeniu założonego progu wydajności pracy fabryki czy magazynu – wskazuje Marek Gabryś.

Oprócz targów Automation Taipei (21-24 sierpnia 2024 r.) AIUT weźmie udział również w targach SEMICON® TAIWAN 2024 (4-6 września 2024 r.).

Źródło: AIUT

AIUT od ponad 30 lat dostarcza na światowy rynek kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, intralogistycznych, IT oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Specjalizuje się w zintegrowanych systemach automatyki. Tworzy oprogramowanie oraz buduje maszyny (zrobotyzowane stanowiska i linie produkcyjne), automatyczne systemy magazynowe i systemy intralogistyczne bazujące na autonomicznych robotach mobilnych klasy AMR.

Spółka zatrudnia ponad 1000 pracowników, w tym ponad 700 inżynierów i posiada łącznie 7 oddziałów na świecie: w Polsce, USA, Kanadzie, Chinach, Indiach, Niemczech i Rumunii, zapewniając serwis i globalne wsparcie.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!