LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Syntiant kupuje dział konsumenckich mikrofonów MEMS firmy Knowles za 150 mln USD

Założona w 2017 roku firma Syntiant Corp ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy nabycia niektórych aktywów działu Consumer MEMS Microphones (CMM) firmy Knowles Corporation. Syntiant produkuje układy dla aplikacji mowy, dźwięku, czujników i wizji AI w szerokim zakresie zastosowań konsumenckich i przemysłowych. Firma

Syntiant

Źródło: SYntiant

Dział CMM firmy Knowles produkuje wysokowydajne mikrofony SiSionic z układami mikro-elektro-mechanicznymi (MEMS), stosowane w aplikacjach głosowych i audio w smartfonach, inteligentnych głośnikach i urządzeniach przenośnych, a także w samochodach i urządzenia gospodarstwa domowego.

Przejęcie umożliwi Syntiant zaoferowanie klientom kompletnego rozwiązania „pod klucz” aplikacji audio i mowy, łącząc mikrofony MEMS z istniejącymi możliwościami AI firmy w zakresie sprzętu i modeli uczenia maszynowego.

Prawdziwą nowością w tej transakcji jest rodzaj urządzeń i aplikacji, które Syntiant będzie w stanie zaoferować w przyszłości, teraz, gdy kontroluje cały potok technologii – zauważył Andrew Bellavia, założyciel firmy konsultingowej AuraFuturity i były dyrektor w dziale Hearing Health Tech firmy Knowles.

Syntiant

Źródło: Syntiant

Kurt Busch, dyrektor generalny Syntiant mówi – Wierzymy, że prawie każdy mikrofon przyszłości będzie obsługiwany przez sztuczną inteligencję, ponieważ duże modele językowe nadal rewolucjonizują branże, poprawiając rozumienie języka naturalnego i automatyzując złożone zadania.

To przejęcie wyraźnie wzmocni nasze portfolio produktów, wykorzystując wielomiliardowy rynek MEMS, jednocześnie umożliwiając Syntiant oferowanie kompleksowych, kompleksowych rozwiązań, które integrują czujniki [mikrofony], procesory i wysokowydajne modele uczenia maszynowego.

Ponad 50 milionów neuronowych procesorów decyzyjnych Syntiant i modeli głębokiego uczenia zostało wdrożonych na całym świecie, dostarczając inteligencję bez chmury do urządzeń brzegowych przy bardzo niskim zużyciu energii. Integracja zaawansowanych czujników MEMS z istniejącymi możliwościami sprzętowo-programowymi Syntiant zapewni klientom firmy kompleksowe rozwiązanie audio AI, które upraszcza rozwój produktu i skraca czas potrzebny na wprowadzenie nowych produktów na rynek, pozostając skalowalnym, bezpiecznym i konfigurowalnym w szerokim zakresie zastosowań.

Syntiant

Mmikrofony MEM Knowles Sisonic montowane powierzchniowo. (Knowles)

Niezależnie od tego, czy chodzi o autonomiczne pojazdy, inteligentne urządzenia domowe czy automatykę przemysłową, znaczna liczba wdrożeń Syntiant NDP będzie nadal wyposażona w mikrofon, umożliwiając korzystanie z funkcji sztucznej inteligencji nowej generacji, takich jak polecenia głosowe, rozpoznawanie mowy, usuwanie echa, tłumienie szumów tła, wykrywanie słów budzenia i wykrywanie zdarzeń audio” – dodał Busch. – Dzięki tej transakcji jesteśmy również wdzięczni za pozyskanie bardzo utalentowanego zespołu ze sprawdzoną technologią, światowej klasy międzynarodowymi operacjami i długoterminowymi relacjami z klientami obsługiwanymi na całym świecie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie Syntiant.

Syntiant zapłaci 150 milionów dolarów w gotówce i akcjach za działalność Knowles w zakresie CMM, która wygenerowała przychody w wysokości 256 milionów dolarów w roku budżetowym 2023 i 136 milionów dolarów w pierwszej połowie 2024 roku. Finansowanie jest prowadzone przez Structural Capital i Boardman Bay Capital Management. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2024 r., z zastrzeżeniem zatwierdzeń organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Knowles opuści teraz niskomarżowy rynek konsumenckich MEM i prawdopodobnie zwróci pełną uwagę na rozwój produktów z wyższej półki, gdzie marże są wyższe.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!