LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nordic Semiconductor i Kigen zademonstrują zdalną aprowizację kart SIM dla rynku Internetu rzeczy (IoT)

Nordic Semiconductor oraz Kigen ogłaszają współpracę technologiczną, która przyspieszy masowe wdrożenia aplikacji do Internetu rzeczy (IoT). Partnerstwo polega na połączeniu rozwiązania w dziedzinie wbudowanych kart eSIM do zdalnego zarządzania w Internecie rzeczy. Jest to (eIM) firmy Kigen dla wbudowanych kart eSIM SGP.32 do Internetu rzeczy oraz wielokrotnie nagradzany układ SiP (System-in-Package) nRF9151 firmy Nordic. Współpraca ta podkreśla zaangażowanie obu firm w oferowanie pewnych i bezpiecznych rozwiązań niskiej mocy do komórkowego Internetu rzeczy usuwających bariery techniczne w łączności bezprzewodowej i umożliwiające szybką skalowalność Internetu rzeczy.

Nordic

Podczas targów CES 2025 firmy Nordic i Kigen zaprezentują swoje innowacje, oferując odwiedzającym pokazy i pogłębione dyskusje ze swoimi zespołami inżynieryjnymi. Targi CES odbędą się w Las Vegas w stanie Nevada, w dniach od 7 do 10 stycznia 2025 r. Firmę Nordic można będzie znaleźć na stoisku nr 52039 w centrum Venetian Expo.

Wspólne testy rozwiązania eIM firmy Kigen i urządzenia nRF9151 firmy Nordic Semiconductor odzwierciedlają nasze solidarne zaangażowanie w innowacje w dziedzinie urządzeń niskiej mocy do Internetu rzeczy (IoT) – mówi Vincent Korstanje, dyrektor generalny firmy Kigen. – W firmie Kigen częścią naszej wizji jest dbanie o to, aby standardy przyniosły korzyści jak najszerszemu gronu zainteresowanych — aby ta transformacyjna technologia była dostępna, ekonomiczna i skalowalna dla firm każdej wielkości.

Współpraca z firmą Kigen przyniosła rezultaty, które są czymś znacznie więcej niż tylko ważnym technologicznym kamieniem milowym – mówi Oyvind Birkenes, wiceprezes wykonawczy z działu ds. urządzeń dalekiego zasięgu w firmie Nordic Semiconductor. – Prostota oferowana przez rozwiązanie firmy Kigen w połączeniu z wysoce zintegrowanym, energooszczędnym i ekonomicznym układem SiP nRF9151 ma potencjał, aby przekształcić krajobraz komórkowego Internetu rzeczy (IoT), ułatwiając i przyspieszając wdrażanie zastosowań rozległego Internetu rzeczy (IoT) w firmach każdej wielkości.

Wspólne zaangażowanie w tworzenie rozwiązań na potrzeby kompaktowych projektów niskiej mocy do Internetu rzeczy

Współpraca firm Nordic i Kigen jest przykładem wspólnego zaangażowania w dostarczanie dokładnie przetestowanych i zapewniających wysoką jakość rozwiązań niskiej mocy do kompaktowych projektów Internetu rzeczy (IoT). Takie produkty mają kluczowe znaczenie w obszarach takich jak automatyka przemysłowa i inteligentne pomiary. Owocne prace zaowocowały pomyślnymi testami platformy eIM i wbudowanej karty eSIM z układem nRF9151 i przygotowały grunt pod dalsze próby oraz wsparcie dla wdrożeń komercyjnych na początku 2025 roku. Zarówno rozwiązanie eIM firmy Kigen, jak i układ nRF9151 firmy Nordic są już dostępne.

Standard SGP.32 opracowany przez organizację GSMA upraszcza zdalną aprowizację kart SIM (RSP) w układach niskiej mocy Internetu rzeczy, w rozwiązaniach ograniczonych pod względem zasobów i sieci. Zaprojektowane zgodnie z najnowszą specyfikacją (SGP.32v1.2) rozwiązanie eIM firmy Kigen oferuje znakomite możliwości koordynacji, usprawnienia i uproszczenia zdalnego zarządzania wbudowanymi kartami eSIM dla urządzeń niskiej mocy IoT na dużą skalę. Dzięki rozwiązaniu firmy Kigen zarządzanie profilami kart SIM i ich zdalna aprowizacja (RSP) są dostępne dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki czemu po raz pierwszy można je szeroko zastosować na rynku rozległego Internetu rzeczy.

Nowa platforma Nordic Thingy:91 X firmy Nordic z wbudowaną kartą eSIM firmy Kigen łączy się z platformą eIM w celu umożliwienia wprowadzania zmian w profilu karty SIM. Thingy:91 X to zaawansowana platforma do prototypowania komórkowego Internetu rzeczy zbudowana na bazie układu SiP nRF9151 i obsługująca technologie długoterminowej ewolucji dla maszyn (LTE-M), wąskopasmowego Internetu rzeczy (NB-IoT), globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS). Obsługuje ponadto standardy łączności bezprzewodowej Bluetooth® LE, Wi-Fi oraz DECT NR+.

Rozwiązanie eIM firmy Kigen z układem SiP System-in-Package) nRF9151 firmy Nordic jest obecnie dostępne dla klientów do testów, a jego komercyjne wdrożenie planowane jest na początek 2025 roku.

Najważniejsze cechy i zalety tego rozwiązania:

  • Rozwiązanie eIM firmy Kigen obsługuje zdalną aprowizację dowolnych wbudowanych kart eSIM, dowolną sieć i technologię dzięki systemowi operacyjnemu Kigen eSIM OS. System operacyjny Kigen eSIM OS jest najbardziej kompaktowym i najbezpieczniejszym w branży systemem operacyjnym do kart SIM, który przyczynił się do sukcesu produktów zdobywających nagrody CES Innovation.
  • Układ SiP nRF9151 firmy Nordic charakteryzuje się o 20% mniejszą konstrukcją, o 45% niższym szczytowym poborem mocy i dłuższym czasem pracy baterii w porównaniu z poprzednią generacją systemów SiP, a obecnie jest produkowany seryjnie.
  • Thingy:91 X to uniwersalna platforma do prototypowania obsługująca technologie długoterminowej ewolucji dla maszyn (LTE-M), wąskopasmowego Internetu rzeczy (NB-IoT), Bluetooth LE, z dostępem do funkcji Internetu rzeczy (IoT) SGP.32.

Źródło: materiały prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!
Tagi: eSIM, IoT, Kigen, Nordic