LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Infineon planuje wdrożyć zgodność produktów z normą ISO/SAE 21434 dla mikrokontrolerów samochodowych TRAVEO™ T2G

Rozwijająca się łączność z pojazdami drogowymi prowadzi do rosnącego zapotrzebowania na cyberbezpieczeństwo. W związku z tym Europejska Komisja Gospodarcza ONZ (EKG ONZ) przyjęła przepisy R155 i R156, które określają wymogi cyberbezpieczeństwa dla producentów OEM. Producenci OEM, którzy chcą sprzedawać nowe pojazdy na rynkach regulowanych przez EKG ONZ, muszą posiadać ważny certyfikat homologacji typu i wdrożyć praktyki cyberbezpieczeństwa w całym łańcuchu dostaw. Kroki te mają na celu zminimalizowanie ryzyka ataku w całym cyklu życia pojazdu.Infineon

Rodzina mikrokontrolerów TRAVEO™ T2G Automotive dla nadwozia i klastra firmy Infineon Technologies AG (FSE: IFX / OTCQX: IFNNY) posiada sprzętowy moduł bezpieczeństwa (HSM), który jest w stanie wykonać bezpieczny rozruch i zapewnić bezpieczną izolację aplikacji i danych HSM. Infineon planuje dalsze wzmacnianie bezpieczeństwa przez retrospektywne wdrażanie zgodności z najnowszym standardem cyberbezpieczeństwa motoryzacyjnego ISO/SAE 21434 dla rodziny mikrokontrolerów samochodowych TRAVEO T2G . Cała niezbędna dokumentacja, w tym podręcznik cyberbezpieczeństwa i raport dotyczący cyberbezpieczeństwa, zostanie dostarczona klientom.

Dzięki mikrokontrolerom samochodowym TRAVEO T2G zgodnym z ISO/SAE 21434, wysiłek producentów OEM związany z przestrzeganiem przepisów UNECE R155 i R156 zostanie znacznie zmniejszony. Umożliwia to szybsze wejście na rynki regulowane – powiedział Ralf Koedel, wiceprezes ds. mikrokontrolerów samochodowych w Infineon. – Dla obecnych klientów zgodność staje się prostsza, szybsza i bardziej opłacalna, umożliwiając jednocześnie ponowne wykorzystanie istniejącego oprogramowania i sprzętu. Nowi klienci również mogą skorzystać ze zgodności z normą ISO/SAE 21434.

Mikrokontrolery TRAVEO T2G są oparte na rdzeniu Arm® Cortex®-M4 (pojedynczy rdzeń)/M7 (pojedynczy rdzeń/dwurdzeniowy/czterordzeniowy) i zapewniają wysoką wydajność, ulepszone interfejsy człowiek-maszyna, wysoki poziom bezpieczeństwa i zaawansowane protokoły sieciowe dostosowane do szerokiego zakresu zastosowań motoryzacyjnych. Oferują one najnowocześniejsze funkcje wydajności, bezpieczeństwa i ochrony w czasie rzeczywistym. Znajduje to odzwierciedlenie między innymi we wprowadzeniu HSM (Hardware Security Module), dedykowanego Cortex®-M0+ do bezpiecznego przetwarzania oraz wbudowanej pamięci Flach w trybie dwubankowym dla wymagań FOTA.

Dzięki planowanej zgodności nowych produktów, deweloperzy mogą nadal używać MCU TRAVEO T2G do opracowywania swoich ECU zgodnych z ISO/SAE 21434. W rezultacie skorzystają na niższych kosztach rozwoju produktu i szybszym czasie wprowadzenia na rynek zarówno dla istniejących, jak i nowych platform.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!