Microchip wprowadza ekosystem elektrycznych pojazdów dwukołowych
Rynek dwukołowych pojazdów elektrycznych przekształca branżę transportową. Konsumenci korzystają z elektrycznych hulajnog i rowerów zarówno do użytku rekreacyjnego, jak i podczas codziennych dojazdów do pracy. Microchip Technology uruchomia ekosystem Electric Two-Wheeler (E2W) – kompleksowy zestaw wstępnie zatwierdzonych projektów referencyjnych, który odpowiada na kluczowe wyzwania związane z rozwojem e-skuterów i e-rowerów. Są to m.in.: wydajność energetyczna, integracja systemu, bezpieczeństwo i czas wprowadzenia na rynek. Oferując skalowalne rozwiązania klasy motoryzacyjnej, Microchip umożliwia producentom usprawnienie rozwoju i tworzenie niezawodnych, bogatych w funkcje elektrycznych pojazdów dwukołowych.
Komponenty Microchipa klasy motoryzacyjnej i modułowe projekty referencyjne zapewniają elastyczną, skalowalną platformę, która dostosowuje się do różnych poziomów mocy i wymagań dotyczących funkcji. Deweloperzy dostają wsparcie w postaci kompleksowych plików projektowych, schematów, wykazów materiałowych (BOM), a także szczegółowej pomocy technicznej. Dzięki temu mogą szybko wprowadzić na rynek hulajnogi elektryczne i rowery elektryczne nowej generacji wyposażone w inteligencję, charakteryzując się zoptymalizowaną mocą i zapewniające bezpieczeństwo.
Producenci często zmagają się z optymalizacją wydajności energetycznej, zapewnieniem płynnej integracji systemu i spełnieniem zmieniających się standardów bezpieczeństwa. Bezpośrednio odpowiada na te wyzwania projektowe dzięki wstępnie zatwierdzonym, wysokowydajnym rozwiązaniom, które pomagają przyspieszyć rozwój produktu i zwiększyć niezawodność pojazdu – powiedział Joe Thomsen, wiceprezes ds. biznesu dsPIC w Microchip. „Electric Two-Wheeler Ecosystem firmy Microchip
Kluczowe rozwiązania ekosystemu E2W firmy Microchip.
Zoptymalizowana moc i wydajność baterii
- Zaawansowany system zarządzania baterią (BMS) z inteligentną konwersją mocy maksymalizuje wykorzystanie energii w celu wydłużenia żywotności baterii i zasięgu pojazdu, a także zwiększa bezpieczeństwo.
- Projekt referencyjny konwersji zasilania 48 V na 12 V zapewnia wysoką wydajność dystrybucji energii, poprawiając ogólną niezawodność systemu.
Szybkie i elastyczne rozwiązania ładowania
- Projekt referencyjny jednofazowej ładowarki AC do pojazdów elektrycznych o mocy 7,4 kW oferuje niezawodne ładowanie w domu z wbudowanymi funkcjami zabezpieczającymi.
- Podwójny port ładowania USB-PD zapewnia szybkie i elastyczne ładowanie urządzeń mobilnych, zwiększając wygodę użytkownika.
Wysokowydajne sterowanie silnikiem trakcyjnym
- Układy referencyjne sterowania silnikiem trakcyjnym o mocy od 350 W do 10 kW zapewniają płynne przyspieszenie, lepszą wydajność energetyczną i precyzyjne sterowanie.
- Wstępnie zintegrowane oprogramowanie układowe i modułowa konstrukcja upraszczają rozwój systemu i skracają czas wprowadzania produktów na rynek.
Płynna integracja systemu i inteligentne sterowanie pojazdem
- Jednostka sterująca pojazdu (VCU), zdalny system otwierania pojazdu (RKE), detekcja hands-on/off, akustyczny system ostrzegania o pojeździe (AVAS) współpracują ze sobą w celu zwiększenia bezpieczeństwa elektrycznego pojazdu dwukołowego.
- Zintegrowana telematyka i śledzenie zasobów zapewniają monitorowanie w czasie rzeczywistym, zapobieganie kradzieżom i zarządzanie flotą.
Inteligentny wyświetlacz dotykowy i połączony interfejs użytkownika
- Okrągły zestaw wskaźników LCD 720×720 wykorzystujący procesor Microchip SAM9X75 MPU z MIPI® DSI, podwójnym GbE i NAND Flash zapewnia wizualizację danych w czasie rzeczywistym oraz inteligentną łączność.
- Sterowniki ekranu dotykowego maXTouch® ATMXT640UD i ATMXT641TD zapewniają precyzyjną obsługę dotykową w ekstremalnych warunkach pogodowych i deszczu w grubych rękawicach.
- Zdalna diagnostyka z obsługą chmury i śledzenie wydajności zwiększają komfort jazdy i optymalizują działanie floty.
Źródło: informacje prasowe