LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Medicalgorithmics podpisał umowę ze spinoffem Samsunga

Notowany na GPW polski medtech podpisał umowę z koreańskim dystrybutorem Wellysis – spinoffem Samsunga, specjalizującym się w projektach z obszaru monitoringu EKG, analiz predykcyjnych i modeli sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej. Na mocy porozumienia innowacyjna platforma DeepRhythm Platform (DRP) oraz algorytmy sztucznej inteligencji DeepRhythmAI (DRAI) zostaną zintegrowane z flagowym urządzeniem S-Patch Wellysis (dopuszczonym przez FDA w USA) i w rezultacie będą dostępne dla wszystkich obecnych oraz przyszłych klientów obydwu firm, w tym w USA. To już jedenasta umowa zawarta przez Medicalgorithmics w tym roku.

Rok 2025 przyniósł dynamiczny rozwój naszej ekspansji globalnej. Jakość naszej technologii i produktów oraz konsekwencja w realizacji strategii rozwoju spowodowały, że pierwsze miesiące tego roku to okres znaczącego wzrostu Medicalgorithmics, w szczególności na rynku amerykańskim. Opublikowane w Nature Medicine wyniki prestiżowego badania DRAI Martini przyniosły ogromny wzrost zainteresowania naszymi produktami, zarówno na dotychczasowych, jak i nowych dla nas rynkach. Nawiązanie współpracy z taką spółką technologiczną jak Wellysis potwierdza wiodącą pozycję naszej technologii i otwiera przed nami kolejne możliwości rozwoju dystrybucji produktów na rynku, w szczególności w USA – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji i sprzedaży.

Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji i sprzedaży

Wellysis to spinoff Samsunga, specjalizujący się w projektach z obszaru monitoringu EKG, analiz predykcyjnych i modeli sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej. Jego flagowy produkt – S-Patch – to innowacyjne, bezprzewodowe urządzenie typu “patch – wearable” do monitorowania EKG serca, wspierane Smart Health Processor Samsunga. Dzięki integracji z innowacyjnym oprogramowaniem DRP i DRAI Medicalgorithmics będzie jeszcze skuteczniej analizowało dane pacjentów w czasie rzeczywistym i poszerzy swoją ofertę oraz bazę potencjalnych klientów.

Wdrażanie technologii wykorzystujących algorytmy AI

Medicalgorithmics to globalny dostawca nowoczesnego oprogramowania do nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej, rozwijający autorskie algorytmy sztucznej inteligencji do analizy sygnałów EKG oraz obrazów tomografii komputerowej serca. Zgodnie z nową strategią spółki, ogłoszoną w czerwcu 2023 r. we współpracy z funduszem BioFund – największym akcjonariuszem Medicalgorithmics – firma koncentruje się na wdrażaniu przełomowych technologii wykorzystujących algorytmy AI i automatyzację procesów diagnostycznych. Najnowsze technologie medtechu, niedawno certyfikowane przez FDA, oferują obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań AI na świecie – zapewniające najwyższą dokładność (14 razy mniej błędów niż tradycyjna analiza przeprowadzana przez wykwalifikowanych techników EKG), większą szybkość oraz wygodę obsługi. Skuteczność algorytmiki AI została potwierdzona w niezależnym badaniu przeprowadzonym na grupie 14 000 pacjentów, opublikowanym w Nature Medicine – jednym z najważniejszych czasopism medycznych na świecie. Rozwijając te technologie – w tym te wniesione przez BioFund – Medicalgorithmics wykorzystuje swoje bogate doświadczenie z ponad 20 lat działalności na rynku technologii medycznych. Portfolio spółki obejmuje zarówno oprogramowanie i algorytmy AI, jak i urządzenia do monitorowania EKG, działające w trybie online (np. PocketECG) i offline (patch kardiobeat.ai). Rozwiązania te znacząco usprawniają proces analizy i skracają czas potrzebny na postawienie diagnozy.

Ponadto Medicalgorithmics rozwija technologię VCAST – oprogramowanie wykorzystujące AI do segmentacji i rekonstrukcji naczyń wieńcowych na podstawie danych z powszechnie dostępnej tomografii komputerowej serca. Umożliwia to nieinwazyjną diagnostykę choroby wieńcowej – jednej z głównych przyczyn zawałów. W porównaniu do kosztownych (ponad 10 tys. USD) i inwazyjnych procedur, takich jak koronarografia, VCAST stanowi szybszą, tańszą i bardziej dostępną alternatywę. Obecnie na rynku jedynie kilka firm oferuje podobne rozwiązania – m.in. HeartFlow Inc., wyceniana na 1,5 mld USD, oraz Cleerly Inc., której wartość rynkowa wynosi blisko 1 mld USD (wg dealroom.co). Technologia VCAST opracowana przez Medicalgorithmics posiada już certyfikację CE i jest w trakcie komercjalizacji.

Źródło: materiały prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!