Semicon: rok 2016 pod znakiem inwestycji w park maszynowy

W 2016 roku Semicon Sp. z o.o. dokonał kolejnych inwestycji w dziale montażu elektroniki. Firma poszerzyła park maszynowy o urządzenia do lutowania selektywnego, do mycia płytek PCB, system naprawczy umożliwiający automatyczny montaż
i demontaż, system do kontroli procesu lutowania, a także o pakowarkę i specjalistyczny ploter laserowy.

Inwestycje w urządzenia technologiczne połączone z rozwojem własnego biura R&D dają możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów, w tym dla elektroniki jądrowej, urządzeń dla medycyny czy też przemysłu kosmicznego.

Semicon wzbogacił się o następujące urządzenia:

 • urządzenie do lutowania selektywnego ERSA SmartFlow 2020 – system do selektywnego lutowania elementów przewlekanych stopem ołowiowym/bezołowiowym w osłonie azotu

1

 • urządzenie do mycia płytek PCB Supers Swash Twingo – system natryskowego mycia płytek
  z kontrolą przewodności elektrycznej. Pozwala na produkcję zaawansowanych płytek
  z kontrolowanym poziomem czystości jonowej oraz poszerzyć ofertę o możliwość nakładania powłok ochronnych.

2

 • system naprawczy ERSA HR600/2 – system do naprawy płytek elektronicznych, umożliwia
  montaż i demontaż elementów SMT w sposób automatyczny, z całkowitą kontrolą i rejestracją procesu (termopary, kamera). Pozwala na bezpieczną naprawę płytek, bez narażania innych elementów.
 • 3DATAPAQ Q18 – system do kontroli i walidacji procesu lutowniczego w piecu rozpływowym/fali lutowniczej – pozwala na projektowanie i kontrolę profili lutowniczych.
 • Pakowarka próżniowa Komet PlusVac 24 – umożliwia pakowanie próżniowe oraz w osłonie azotu elementów na rolkach, tackach i listwach. Zwiększa bezpieczeństwo przechowywania elementów elektronicznych.

Dział konwertingu taśm przemysłowych wzbogacił się o wysokiej klasy ploter laserowy o wielkości pola roboczego 1330 x 830 mm.

4

Urządzenie pozwala na ciecie tzw. Trudnych materiałów (np. błon klejowych, pianek Poron). Więcej na stronie firmy Semicon pod linkiem: http://bit.ly/2awjDLS

W sprawie możliwości produkcyjnych firmy Semicon Sp.  z o.o. można nawiązać kontakt pod numerem 22 615 73 71 oraz adresem e-mail: info@semicon.com.pl.

O autorze