Quectel przedstawia najmniejszy na rynku moduł NB-IoT

Firma Quectel Wireless Solution, dostawca modułów bezprzewodowych, zapowiedziała najmniejszy na rynku moduł w standardzie NB-IoT (wąskopasmowego Internetu Rzeczy) o nazwie BC68.

Najmniejszy na świecie moduł NB-IoT BC68 ma wymiary 17,7 x 15,8 x 2,3 mm i mieści się w obudowie LCC. Może on stanowić atrakcyjną propozycję dla producentów terminali o ograniczonych wymiarach, urządzeń ubieralnych oraz systemów bezpieczeństwa i przenośnych monitorów stanu zdrowia. Nowy, kompaktowy moduł zadebiutował na targach European Utility Week w Amsterdamie, które odbyły się w październiku.

Moduł jest kompatybilny pod względem wymiarów z modułem GSM/GPRS Quectel M66. Dzięki temu BC68 stanowi funkcjonalną i skalowalną platformę dla dotychczasowych klientów, którzy chcieliby dokonać migracji z sieci GSM/GPRS na NB-IoT – tanim kosztem i w krótkim czasie.

W ubiegłym roku firma Quectel wprowadziła również moduł LTE Cat NB1 BC95 – był to jeden z pierwszych modułów NB-IoT na świecie zgodny ze standardami 3GPP R13. BC95 okazał się wielkim sukcesem i do lipca 2017 został już wykorzystany w terminalach i innych rozwiązaniach IoT ponad 400 różnych firm. Quectel kontynuuje masową produkcję BC95 i utrzymuje stabilne dostawy tego modelu.

Moduł BC68 zostanie wprowadzony pod koniec roku jako rozszerzenie oferty produktów LPWA Quectel. Moduł będzie obsługiwał pełne pasmo częstotliwości.

O autorze