Niskobudżetowe sposoby na ARM-y
W obydwu zestawach zastosowano mikrokontrolery STM32F103 oraz wiele podzespołów tworzących otoczenie aplikacyjne mikrokontrolerów, jak na przykład: scalone RTC, czujniki temperatury, nastawniki potencjometryczne, przyciski, LED-y i inne elementy pozwalające szybko i wygodnie testować własne rozwiązania. Zestawy ZL27ARM i ZL30ARM wymagają zastosowania zewnętrznego programatora-debuggera, na przykład ZL30PRG (odpowiednik ST-Linka – fotografia 4), interfejsu OCDlink BF30 lub najnowocześniejszych na rynku interfejsów J-Link firmy Segger, które są dostępne w ofercie KAMAMI.pl, także w atrakcyjnych cenowo wersjach edukacyjnych ( J-Link EDU).
Fot. 4. Programator ZL30PRG zamontowany w zestawie uruchomieniowym
Zestawy ZL30ARM, ZL31ARM i ZL32ARM – poza lokalnymi peryferiami – wyposażono także w specjalne złącza SPI i I2C, do których można wygodnie dołączyć moduły wejść-wyjść z serii KAmod (dodatkowe informacje w ramce).
Moduły KAmod – tani sposób na rozbudowę zestawu |
…i zaawansowanych
W ofercie sklepu KAMAMI.pl znajduje się duży wybór profesjonalnych zestawów uruchomieniowych z mikrokontrolerami wyposażonymi w rdzenie Cortex-M pochodzących od najważniejszych obecnie na rynku producentów: Atmela, NXP i STMicroelectronics.
Fot. 5. Produkowany przez firmę Embest zestaw EM-STM3210E z mikrokontrolerm z rodziny STM32
W większości przypadków są to urządzenia wyposażone w podstawowe elementy tworzące interfejs użytkownika, z kolorowym wyświetlaczem LCD i ekranem dotykowym (jak na przykład EM-STM3210E – fotografia 5 lub EM-LPC1700-68 – fotografia 6, obydwa produkowane przez firmę Embest).