Kolejne moduły Tibbit – PWM, UART, A/C

Niedawno pisaliśmy o poszerzeniu oferty Tibbitów o osiem nowych modułów, ale firma Tibbo nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek kolejne trzy modele, oznaczone numerami 16, 17 i 31.

Wszystkie nowe Tibbity są sterowane przez interfejs I2C i oparte na mikrokontrolerze PIC16F1824.

Tibbit #16 wykorzystuje znajdujący się na pokładzie PIC-a modulator PWM, udostępniając trzy kanały PWM, które na wyjściu mają tranzystor NPN Zetex FFMT491 z otwartym kolektorem.

Tibbit #17 to analogiczny trójkanałowy PWM, tyle że z wyjściowymi tranzystorami mocy FET GT430PSB firmy Singreat Electronics.

Ostatni nowy Tibbit, #31, na czterech wyprowadzeniach udostępnia natomiast zamiennie i w różnych konfiguracjach trzy kanały PWM, cztery przetworniki A/C, interfejs UART i wyprowadzenia I/O.

Wszystkie nowe Tibbity dostępne są w wąskiej obudowie typu M1.

Firma Tibbo opracowała też uniwersalny firmware układów PIC, nazwany General Register Access. Może on być używany do uzyskiwania dostępu do pamięci RAM i flash oraz sterowania wewnętrznymi peryferiami mikrokontrolera. Firmware’u można używać tak, jak został dostarczony, ale też modyfikować w dowolny sposób lub traktować jako bazę do własnych projektów.

Z nowymi Tibbitami związane są trzy projekty referencyjne:

  • test_tibbits_17_17_31_(PIC copro) — aplikacja testowa Tibbo BASIC
  • update_pic_firmware — wgrywanie firmware’u na Tibbity 16, 17 i 31
  • GRA — kod źródłowy dla mikrokontrolerów PIC

Listę wszystkich projektów dla platformy Tibbo Project System można znaleźć na stronie.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich modułów Tibbit można znaleźć na stronie producenta.

Przykład zastosowania Tibbita #17 do sterowania paskiem diod LED przedstawia poniższy filmik:

Dystrybutorem produktów Tibbo w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze