Przykłady udanych wdrożeń IQRF na oficjalnej stronie producenta

obrazek

O Internecie Rzeczy robi się coraz głośniej. Co tak naprawdę oznacza dla nas ta technologia i jak wpłynie na nasze życie codzienne, można dowiedzieć się z działu „Case studies” na oficjalnej stronie IQRF.

Od grzejnictwa po klimatyzację, od produkcji fabrycznej na wielką skalę po sterowanie żaluzjami przez smartwatch – lista udanych wdrożeń technologii IQRF jest bardzo długa. Najwięcej zastosowań ma oczywiście związek z rozproszoną naturą pewnych procesów. Okazuje się, że bardzo często klienci korzystali z urządzeń IQRF do kontroli ogrzewania i oświetlenia wielkich pomieszczeń, a w izraelskim mieście Aszkelon nawet do inteligentnej kontroli lamp ulicznych. Jest także przykład z bliskiego sąsiedztwa Polski: czeski producent samochodów Skoda zdecydował się na użycie bezprzewodowej technologii IQRF do spisywania informacji o procesie produkcyjnym każdego samochodu, w celu ich lepszej kontroli.

Oprócz licznych zastosowań elektroniki przemysłowej i użytkowej, Internet Rzeczy wspomaga także pracę rolników. Rozwiązania IQRF zastosowano na przykład do monitorowania stanu pszczelich uli pod kątem ilości miodu oraz owadów.

Firmy zrzeszone w IQRF Alliance przygotowujące kompleksowe rozwiązania od podstawowego sprzętu, przez dedykowane bramy sieciowe aż po kompletne oprogramowania a nawet specjalne serwery chmurowe do gromadzenia danych, znacząco przyczyniają się do rozpowszechniania koncepcji IoT. Na rynek wkracza coraz więcej firm, więc liczne doświadczenia IQRF z wdrażaniem tej technologii mogą okazać się ważnym atutem w walce z konkurencją.

Dystrybutorem produktów IQRF w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze