Oferta bezpiecznych pamięci Apacer zaprezentowana na Embedded World

Na niedawno zakończonych targach Embedded World, firma Apacer zaprezentowała rozwiązania pamięci dla systemów przemysłowych. Pamięci te cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa, wysoka pojemność oraz trwałość.

Poziom bezpieczeństwa jest zapewniony m.in. przez pamięci WORM (Write Once, Read Many) oraz karty pamięci. Na tych układach można zapisać dane tylko raz, co przeciwdziała skasowaniu czy modyfikacji pamięci. Układy WORM firmy Apacer mogą współpracować z wieloma architekturami i nie mają znaczących ograniczeń sprzętowych. Są już stosowane m.in. w urządzeniach do głosowania, ale mają potencjał do pracy także w obszarach finansów, prawa, medycyny i kasach fiskalnych. Seria będzie dostępna w pojemnościach od 8 GB do 128 GB z interfejsem SD 6.1.

Apacer uruchamia też serię modułów wykonanych zupełnie bez obecności ołowiu. Pozwoli to na pracę pamięci DDR5 w zgodzie ze standardem EU RoHS po upływie terminów zwolnień dla pamięci. Właśnie moduły Apacer DDR5 4800 i 5600 są wykonane z użyciem rezystorów bezołowiowych.

Dla aplikacji krytycznych dla bezpieczeństwa, Apacer zaprezentował dyski SSD o wysokiej pojemności aż do 16 TB z serii ST180-25. Dyski są zgodne ze standardem FIPS 140-2 i mogą służyć jako bezpieczne rozwiązanie dla klientów współpracujących z amerykańskimi (i nie tylko) agencjami rządowymi. Sprawdzą się w branżach medycznych, finansowej, wojskowej i telekomunikacyjnej.

Z kolei dla zastosowań biznesowych Apacer przygotował dyski SSD o wysokiej wydajności, pojemności i niezawodności oraz niskiej latencji. Dodatkowe technologie takie jak DWPD>1 (Drive Writes per Day), szyfrowanie danych czy ochrona przed zanikiem zasilania sprawiają, że dyski są dobrym rozwiązaniach w sserwerach i centrach danych. Prezentowane dyski przechodzą właśnie certyfikacje Windows Hardware Quality Lab” and „VMware Ready” i prawdopodobnie zdobędą je w niedalekiej przyszłości.

Apacer zaprezentował również wiele innych technologii, jak np. pamięci eMMC do systemów wbudowanych, technologie do backupu danych itd. Z pełną ofertą producenta zapoznasz się na jego stronie internetowej.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze