LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
IoT

Nowy mikrokontroler Texas Instruments z interfejsem Profibus

Firma Texas Instruments rozszerzyła popularną rodzinę mikrokontrolerów Sitara o nowy układ AM1810. Model ten charakteryzuje się wysoką wydajnością i bogatym wyposażeniem, wśród którego na szczególną uwagę zasługuje sprzętowy interfejs do obsługi protokołu Profibus. Rozwiązanie to według producenta umożliwi znaczną redukcję kosztów i nakładów czasu potrzebnych do budowy komunikacyjnych sieci przemysłowych wykorzystujących standard Profibus.

Nowy procesor TI z linii Sitara

Nowy procesor TI z linii Sitara

Układ AM1810 został oparty na 32-bitowym rdzeniu ARM9 (ARM926EJ-S), który może być taktowany z częstotliwością do 375 MHz. Wyposażenie mikrokontrolera obejmuje kontroler DMA, moduł audio, układy licznikowe (64-bitowe timery ogólnego przeznaczenia ze wsparciem dla modulacji PWM, układ RTC), peryferia wizualizacyjne (kontroler wyświetlacza LCD, port video) oraz wyspecjalizowane kontrolery umożliwiające obsługę pamięci (karty pamięci SD/MMC, interfejs SATA, pamięć typu SRAM/SDRAM/DDR2/mDDR/NAND Flash/NOR Flash). Układ posiada ponadto rozbudowaną warstwę komunikacyjną, do której należą interfejsy SPI, I2C, UART, USB 2.0 OTG oraz Ethernet 10/100.
Interfejs komunikacyjny UART posłużył do implementacji protokołu Profibus. Jego funkcjonalność zrealizowana została w pełnym wymiarze, począwszy od zapewnienia zgodności z parametrami czasowymi i standardowymi prędkościami transmisji (9600 bit/s – 12000 kbit/s), poprzez wsparcie dla architektury Master-Slave, aż do obsługi formatowania ramek i wymiany informacji na poziomie parametrów zdefiniowanych przez standard Profibus.
Układy AM1810 dostępne są w sprzedaży w cenie $9.95 dla ilości 1000 sztuk. W celach prototypowych producent umożliwia skorzystanie z programu partnerskiego pozwalającego na nieodpłatne otrzymanie pojedynczych układów w formie próbek.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!