LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Społeczność element14 i Infineon organizują serię webinarów poświęconych oprogramowaniu ModusToolbox™

Społeczność element14 współpracuje z firmą Infineon nad serią czterech webinarów pod tytułem Warsztaty ModusToolbox™: od pierwszych kroków po specjalistyczne opracowania sprzętowe, które mają na celu zaprezentowanie oprogramowania ModusToolbox ofertę Infineon do wydajnego tworzenia systemów wbudowanych.

Webinaria, prowadzone przez Clarka Jarvisa, Software Technical Marketera w firmie Infineon, przedstawią ModusToolbox™ i powiązane aplikacje do programowania systemów wbudowanych. Pierwsze webinarium porusza temat podstaw korzystania z oprogramowania, a ostatnie poświęcony jest krokom mającym na celu przeniesienie aplikacji na specjalistyczne rozwiązania sprzętowe.

Pierwsze webinarium z serii: „Modus Toolbox™ – Warsztat 1: poznanie koncepcji”, odbędzie się w środę, 20 marca o 18:00 czasu polskiego i porusza następujące tematy:

  • Wprowadzenie do ModusToolbox™︎
  • Opcje przepływów pracy dla obsługiwanych IDE
  • Jak zintegrować oprogramowanie pośredniczące i nim zarządzać
  • Przegląd funkcji API dostępnych dla mikrokontrolerów PSoC

Drugie webinarium Modus Toolbox™︎ – Warsztat 2: pierwsze kroki z CAPSENSE™ – Capacitive Touch, odbędzie się w środę, 3 kwietnia o 18:00 czasu polskiego i skupi się na omówieniu zagadnień takich jak:

  • Tworzenie aplikacji ModusToolbox™
  • Integracja oprogramowania pośredniczącego CAPSENSE
  • Wykorzystanie aplikacji CAPSENSE Tuner do wizualizacji wydajności dotyku

Trzecie webinarium: Modus Toolbox™ – Warsztat 3: łączenie za pomocą Wi-Fi i MQTT, odbędzie się w środę, 17 kwietnia o 18.00 czasu polskiego i poruszy tematy takie jak:

  • Dostępne przykładowe projekty łączności ModusToolbox™
  • Podłączanie płyty rozwojowej do Wi-Fi
  • Wykorzystanie lokalnego brokera MQTT do publikowania i subskrybowania wiadomości
  • Podłączenie aplikacji do AWS

Czwarte webinarium Modus Toolbox™︎ – Warsztat 4: portowanie aplikacji na specjalistyczne rozwiązania sprzętowe odbędzie się w czwartek, 2 maja o 18.00 czasu polskiego i poruszy następujące tematy:

  • Koncepcja ModusToolbox™︎ BSP
  • Tworzenie niestandardowego BSP na podstawie schematu sprzętowego
  • Przeniesienie istniejącej aplikacji na niestandardowy sprzęt

Zostanie wykorzystany zestaw programistyczny CY8CPROTO-062-4343W z mikrokontrolerem PSoCTm 62.  Uczestnicy mogą zamówić płytkę, jednak posiadanie zestawu nie jest wymagane, aby skorzystać z tych warsztatów.

Uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie i otrzymać certyfikat po jego ukończeniu. Quiz będzie również dostępny dla osób, które obejrzą nagrania webinaru dostępne na żądanie.

Źródło: Materiały prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!