LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

STM32: jak szybko poznać te mikrokontrolery w praktyce?

O książce „STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C”

  • Jeżeli interesują Cię nowoczesne mikrokontrolery,
  • Jeżeli  chcesz je poznać od strony praktycznej (ponad 30 przykładów w C!),
  • jeżeli chcesz poznać na przykładach jedną z najnowocześniejszych na świecie rodzin mikrokontrolerów wyposażonych w rdzeń z rodziny Cortex-M3,
  • Jeżeli szybko i łagodnie chcesz rozpocząć przygodę z mikrokontrolerami 32-bitowymi,

ta książka jest dla Ciebie!

 

Książka ” STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C” jest przeznaczona główne dla osób początkujących, które chcą bliżej poznać 32-bitowe mikrokontrolery STM32. Przedstawiono w niej ponad 30 ćwiczeń, które pozwalają poznać możliwości układów serii STM32F1xx firmy STMicroelectronics. Przygotowane ćwiczenia pozwalają zarówno na samodzielną naukę programowania jak i na wykorzystanie książki jako podstawy do prowadzenia kursów i zajęć laboratoryjnych na uczelniach.
W książce zawarto także opisy dotyczące bloków peryferyjnych takich jak m.in. porty wejścia/wyjścia, układy licznikowe, przetworniki A/C, interfejsy komunikacyjne, kontrolery przerwań i DMA. Pokazano ponadto przykłady współpracy mikrokontrolera z układami dodatkowymi (m.in. karty SD, czujniki MEMS, barometr, Bluetooth).Do pobrania:Spis treści

Wprowadzenie

 

Książka jest dostępna m.in. w: 

 

Dodatkowe przykłady i informacje o rodzinie STM32 przedstawiamy na stronie:

 

O autorze

Dr inż. Marek Galewski ukończył Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Mechanicznym PG, a obecnie jest adiunktem w Katedrze Mechaniki i Mechatroniki. Dla studentów kierunku Mechatronika prowadzi zajęcia dydaktyczne dotyczące szeroko pojętej informatyki tj. m.in. architektury systemów komputerowych, programowania, relacyjnych baz danych, sztucznej inteligencji oraz systemów wbudowanych, a ponadto także zajęcia dotyczące modelowania i projektowania układów mechatronicznych. Działalność naukową skupia głównie na problematyce nadzorowania drgań obiektów dynamicznych, systemach pomiarowych oraz programowaniu w języku C/C++ i w LabView.

 

Zestaw ZL27ARM

Przykładowe aplikacje  przedstawione w książce zostały przez autora uruchomione na zestawie ewaluacyjnym ZL27ARM wspomaganym przez moduły rozszerzeń funkcjonalnych KAmod (produkowane przez KAMAMI).

Wygląd zestawu ZL27ARM

Wygląd zestawu ZL27ARM

 

 

Zestaw ZL27ARM wyposażono w podstawowe peryferia umozliwiające przeprowadzenie podstawowych eksperymentów bez konieczności dołączania jakichkolwiek (poza programatorem) urządzeń z zewnątrz.

Zestaw ZL27ARM został wykorzystany jako platforma sprzętowa także przez autora pierwszej książki Wydawnictwa BTC o mikrokontrolerach STM32, pt. ” Mikrokontrolery STM32 w praktyce„. Dzięki temu zestaw jest popularny na uczelniach technicznych w Polsce, powstało na niego wiele różnorodnych aplikacji przykładowych, z których opracowana redakcyjnie część została opublikowana na portalu www.STM32.eu.

Możliwości demonstracyjne zestawu ZL27ARM można zwiększać za pomocą modułów ekspanderów funkcjonalnych z serii KAmod, m.in.:

– stereofoniczny przetwornik C/A audio KAmodDIGA

– czujnik przyspieszenia KAmodMEMS2 z układem LIS35

– czujnik ciśnienia KAmodBAR z interfejsem I2C i SPI

– interfejs HMI (z wyświetlaczem LED) KAmodCOMBO

– interfejs Bluetooth KAmodBTM222 i wiele innych.

Opis zestawu ZL27ARM